Čo so stratenou motiváciou?

Motivácia je niečo, čo potrebujeme ale ťažko sa hľadá. Niekedy až priveľmi ťažko, pritom ju potrebujeme k postupu v práci, pri cvičení alebo rozbehnutí vlastného biznisu.

Keď začíname, sme jej plný ale postupom času vyprcháva. Niekedy si stačí dať chvíľu pauzu, oddych a ona príde sama, ale niekedy nie a nie prísť späť. Aj my samy bojujeme niekedy s nedostatkom motivácie, či už pri cvičení, alebo iných činnostiach a preto sme sa dnes pozreli na to, ako si motiváciu privolať, keď sama neprichádza.

Motivovať nás môžu iní – rodina, kamaráti, tréner vo fitku alebo motivační rečníci. Čo je ale najdôležitejšie je motivovať sám seba. Takzvaná sebamotivácia je vlastne jediný druh skutočnej motivácie. Ani tej najlepší tréner alebo "motivátor " nemôže človeka priviesť k úspechu, ak človek nechce sám a neurobí pre to potrebné kroky. Niekedy totiž chceme, vieme presne ako cieľ dosiahnuť, ale činy chýbajú a bez nich ide iba o prázdne slová.

Každá motivácia začína túžbou. Túžbou niečo zmeniť a dosiahnuť. Niekedy nejde o schopnosti jednotlivcov ale o túžbu a odhodlanie, ktoré nás do cieľa dostanú. Túžba je niečo, vďaka čomu priemerný ľudia dosahujú neobyčajné veci. Túžba je naša vnútorná sila a je to kľúčová súčasť úspechu.

Okrem toho treba mať aj vieru.  Vieru v seba a v to, že dosiahnem to, po čom túžim. Často krát si sami dávame obmedzenia a prekážky a ani si to neuvedomujeme. Je to často krát malý hlas v nás, ktorý nám hovorí, že to alebo ono je príliš ťažké, nepodarí sa to, pretože sa stane to alebo tamto, nebudem vládať, nebude sa mi chcieť, nebudem mať čas. Ešte ani neprišla prvá prekážka a už si ich sami staviame do cesty. Pritom, keď máme byť úprimní, prekážky na našej ceste prídu tak či tak, prečo si ich teda klásť už dopredu? Aj keď sa to ľahko hovorí a niekedy ťažšie plní treba mať na pamäti svoj cieľ a prekážky brať ako niečo, čo je prirodzenou súčasťou cesty, netreba ale vidieť iba prekážku ale stále mať pred sebou svoj cieľ. Predsa slovo prekážka je od slova prekonať. A tak každou prekážkou budeme bližšie k svojmu cieľu.

Možno ide o klišé ale asi každý úspešný človek vám povie, že to je iba v hlave. Keď niečo chcete, veríte v to, vidíte sa v tom a dosiahnete to. Aj keď sa vám môže niekedy zdať, že už to nemá význam alebo, že už ďalej nevládzete ide iba o vytrvalosť, pretože mnohokrát úspešných ľudí od tých menej úspešných neodlišuje to, že by boli múdrejší, šikovnejší alebo silnejší, ale to, že to nikdy nevzdali.

Ak už ste sa vydali na cestu za svojim cieľom a po ceste ste stratili motiváciu. Skúste sa na chvíľu zastaviť a spomenúť si prečo ste začali, čo bol prvý impulz, ktorý vás naplnil šťastím a odhodlaním urobiť zmenu.

Zamerajte sa iba na ďalší krok. Niekedy, keď si predstavíme konečný cieľ príde nám to nedosiahnuteľné, treba toho príliš veľa urobiť, príliš veľa času tomu venovať, príliš veľa prekážok prekonať. Skúste si cestu za svojim cieľom rozložiť na jednotlivé čiastkové menšie ciele, ktoré sa ľahšie plnia a namotivujú vás na splnenie toho ďalšieho.

Zistite, čo ruší vašu pozornosť, čo oddaľuje váš cieľ a skúste to odstrániť, prípadne obmedziť. Ak identifikujete, čo vás brzdí rozbeh a nájdenie motivácie bude jednoduchšie.

Bojujte proti svojmu strachu. Každý máme niečo, čoho sa bojíme, niečo pred čím máme rešpekt alebo o čom sme presvedčení, že nebudeme vedieť prekonať, ale opäť, je to len v našej hlave. Všetko sa dá, ak to nepôjde na prvý raz, pôjde to na druhý alebo tretí. Treba svojim strachom čeliť a nie nadarmo sa hovorí, že úspech čaká mimo našej komfortnej zóny.

Preto aj keď to nie je vždy príjemné treba z komfortnej zóny vykročiť, nebáť sa a ísť si za tým, čo nás robí šťastnými a motivovať sa každý deň na dosiahnutie menších alebo väčších cieľov.

9 komentáre

http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ – Amoxicillin 500mg Capsules Amoxicillin 500 Mg Dosage iox.rmaz.gymhero.sk.upa.ca http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/

itayuduniyom október 17, 2020

http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ – Buy Amoxicillin Online Amoxicillin Online oce.karb.gymhero.sk.qzs.jp http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/

exezegebe október 17, 2020

http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ – Amoxil 18 zjz.keea.gymhero.sk.udz.sx http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/

ovayacioquzaj október 17, 2020

http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ – Amoxicillin Without Prescription Amoxicillin 500 Mg wqo.iitf.gymhero.sk.dux.ge http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/

eyuiqade október 17, 2020

http://mewkid.net/when-is-xuxlya/ – Amoxicillin Online Amoxicillin ofy.bany.gymhero.sk.zla.ni http://mewkid.net/when-is-xuxlya/

adhhuvopin október 13, 2020

http://mewkid.net/when-is-xuxlya/ – Amoxicillin Online Amoxicillin 500mg Capsules ana.zhja.gymhero.sk.awj.mr http://mewkid.net/when-is-xuxlya/

abiymijacotib október 13, 2020

No na mna jednoznacne, pomaha dat si pauzu a trochu odychu. POtom ma to nakopne dalej

Laura A. január 22, 2020

Fakt to stojí za to ísť si za svojim.

Baška január 20, 2020

tak od dnes :D

Miša január 20, 2020

Napíšte komentár