Domáce masky z chladničky

Mnohí z nás trávia väčšinu posledných dní doma, čo môže byť nielen únavné ale po čase aj trochu nudné. Keď ste pozreli všetky seriály, filmy a dokumenty, na ktoré počas bežného pracovného režimu nie je dostatok času je dobré, ak sa človek postará aj o svoj zovňajšok. Aj keď sme doma, môžeme sa cítiť dobre a urobiť niečo nie len pre svoje telo ale aj pleť.

Pozreli sme sa na to, aké masky sa dajú doma pripraviť z toho, čo bežne nájdeme v chladničke alebo komore.

 

Maska z medu a banánu

Ak hľadáte masku na hydratáciu, táto bude presne pre vás. Roztlačte jeden banán spolu s jednou lyžicou medu a pár kvapkami (naozaj iba pár) citrónovej šťavy. Nechajte pôsobiť cca 10 minút pre žiarivú a hydratovanú pleť.

 

Pleťová maska z ovsených vločiek

Zmiešajte tretinu šálky ovsených vločiek s asi pol šálkou horúcej vody. Nechajte chvíľu odstáť a pridajte asi dve lyžice medu a rovnaké množstvo bieleho jogurtu. Masku nechajte pôsobiť cca 10 minút. Je skvelá na omladeniezjemnenie pleti.

  

Magická kombinácia avokádo a med

Avokádo  je skvelé pre suchú pleť. Zmiešajte ho s trochou medu a budete účinne bojovať proti baktériám, ktoré spôsobujú akné. Na túto masku vám stačí polka avokáda a jedna lyžica medu.

 

Klasika z uhoriek

Tie nás asi väčšinu pri domácich pleťových maskách napadnú. Sú skvelé pre mastnú aj suchú pleť. Nastrúhajte menší kúsok uhorky, asi 4 lyžice nastrúhanej hmoty. Zmiešajte ich s dvoma lyžicami kyslej smotany a nechajte pôsobiť cca 10 minút. Je skvelá na zjemnenie pleti ale aj na zníženie výskytu škvŕn a fľakov.

 

Ak hľadáte prírodnú alternatívu peelingu odporúčame kryštálový cukor. Zmiešajte ho buď s krémom alebo trochou vody a krúživými pohybmi prechádzajte po pleti. Bude neskutočne hebkájemná. Máme to odskúšané :)

 

Napíšte komentár