Po Silvestri čím skôr fit!

Ak bol Silvester úspešný, dobre ste sa zabavili a aj niečo vypili nasledujúce ráno nemusí byť práve príjemné. Po zobudení je asi jediný cieľ väčšiny ľudí dostať sa čo najrýchlejšie do formy a tak sme dali dokopy pár rád a trikov ako nám aj Vám prvý deň nového roka aspoň trochu spríjemniť.

 

  1. Dostatok spánku

Celkom logický krok po náročnej noci, kedy sme toho veľa nepospali. Vďaka spánku sa organizmus rýchlejšie regeneruje. Keď ale ráno neviete po ťažkej silvestrovskej noci dlho vyspávať skúste ísť nasledujúci večer skôr spať, viac si oddýchnete a zobudíte sa svieži.

  1. Pitný režim

Na ten dbať až tak nemusíme, pretože po náročnej noci plnej alkoholu sú tekutiny nevyhnutný prostriedok k prežitiu. Ideálne sú vody s vysokým obsahom horčíka, ktorý podporuje regeneráciu svalov a pomáha predchádzať únave. Tiež netreba zabúdať na magnézium, ktoré pomáha upokojovať nervový systém a pomáha k lepšej regenerácii organizmu.

  1. Žiadne ťažké jedlá

Asi každého nás to po silvestrovskej noci láka do chladničky a nemyslíme práve na zdravé varianty jedál. Skúste ale potraviny, ktoré dokážu postupne uvoľňovať energiu, ako napríklad ovocie, zelenina alebo rôzne druhy ovsených kaší.

  1. Slepačí vývar

Všeliek na všetky choroby a opicu. Viac asi dodať netreba.

  1. Cvičenie

Pre niektorých z nás príliš náročná aktivita hneď z rána ale pomôže, aby ste sa čo najskôr cítili dobre. Cvičenie stimuluje lymfatický systém a vylučuje toxíny z tela. Treba teda škodlivé látky z tela vypotiť, ak sa necítiš na cvičenie, sauna je tiež dobrá varianta.

 

 

Prajeme Vám, aby ste boli čo najskôr fit a úspešný štart do 2020!

 

 

Napíšte komentár