TOP 10 seriálov na zvládnutie karantény

Asi väčšina z nás trávi posledné týždne doma a preto sme sa rozhodli zdielať s vami naše tipy na seriály s ktorými si môžete spríjemniť dlhé dni doma. Snáď si medzi nimi nájdete aspoň jeden, ktorý sa vám zapáči:)

1. Orange is the new black (Netflix)

Skvelý príbeh, založený na skutočnej udalosti. Seriál sa točí okolo Piper Chapman, tridsaťročnej new yorčanky ktorú odsúdia na 15 mesiacov do federálnej väznice pre ženy v štáte New York.

2. Game of thrones (HBO Go)

Ak Vás ešte nezasiahlo šialenstvo okolo Game of thrones alebo po slovensky Hra o tróny karanténa je ideálny čas to napraviť. Seriál sa odohráva na fiktívnych kontinentoch Westeros a Essos na konci roky trvajúceho leta a pozostáva z mnohých prepojených dejových línií. Šľachtické rody bojujú o železný trón. Je to pochmúrny poprepletaný dej plný nečakaných zvratov vďaka ktorým sa od obrazovky len tak ľahko neodtrhnete.

3. Sex education (Netflix)

Seriál sa zameriava na Otisa Milburna, stredoškolského panica, ktorý žije so svojou mamou, ktorá sa živí ako sexuálna terapeutka. Keď to zistia jeho spolužiaci uvedomí si, že môže svoje odborné znalosti využiť k získaniu prestíže a popularity. Aj keď seriál pôsobí najmä podľa názvu ako pre teenagerov zamilujú si ho ľudia každého veku, verte nám :)

4. House of cards (Netflix)

Seriál o ambicióznom politikovi Francisovi Underwoodovi. Francis nie  je žiadny mladý a neskúsený politik. Jeho kariérna motivácia je ale o to silnejšia a zásoba trikov v rukáve o to rozmanitejšia. Frank neváha zneužiť akékoľvek tajomstvo, slabosť, službičku alebo informáciu. Za nepriateľa by ste ho určite nechceli. Je to majster manipulácie, ale sme si takmer istí, že zmanipuluje aj Vás, až mu budete počas sledovania držať palce.

5. Sense8 (Netflix)

Sense8  hovorí o svete, v ktorom existujú skupiny duševne aj citovo prepojených jedincov. Tí dokážu komunikovať aj naprieč kontinentmi, pričom sa fyzicky vôbec nemusia stretnúť. Skvelý a návykový seriál.

6. Crown (Netflix)

Skvelý seriál o britskej kráľovskej rodine, ktorý je populárny naprieč celým svetom. Hovorí príbeh o vtedy ešte princeznej Alžbete II., ktorá po otcovej smrti nastúpila v 25 rokoch na trón. Seriál vás zavedie do zákulisia kráľovských komnát v Buckinghamskom paláci a Westminstersom opátstve. Milovníci histórie a britskej kráľovskej rodiny si ho určite zamilujú.

7. Trump (Netflix)

Nejde ani tak o seriál ako skôr o dokumentárnu sériu o podnikateľovi a neskôr americkom prezidentovi Donaldovi Trumpovi. Či už patríte k jeho priaznivcom alebo odporcom vďaka tomuto dokumentárnemu seriálu získate zaujímavý obraz o tomto často krát kontroverznom človeku a práve preto ho odporúčame.

8. Modern family

Aby všetky seriály neboli iba z platených platforiem odporúčame už asi dobre známy seriál Modern family alebo teda Moderná rodinka. Skvelý sitcom o veľkej a trochu neštandardnej rodine, ktorý zaručene každého pobaví.

9. Cernobyl (HBO)

Jeden z najpopulárnejších seriálov minulého roka. Ide o skvelý seriál, ktorý zaujme o to viac, že je to tak blízko nám a našej histórie. 26. apríla 1986 otriasla jadrovou elektrárňou v Černobyle na Ukrajine mohutná explózia, ktorá uvoľnila nebezpečné rádioaktívne látky nielen na území vtedajšieho Sovietskeho zväzu, ale tiež do oblastí Škandinávie a Európy. Päťdielna miniséria zaujme nielen dejom ale aj skvelým spracovaním.

10. The Act (Hulu)

Priam až neuveriteľný príbeh založený na skutočnej udalosti. Príbeh Gypsy Blanchard, ktorú matka od malička vychováva ako dieťa s ťažkým zdravotným postihnutím. Časom ale Gypsy zisťuje, že jej diagnózy nesedia s jej skutočným zdravotným stavom. Zisťuje, že je zdravá a tiež, že jej vek je iný, o akom ju presviedča jej matka. Aj keď sa snaží utiecť jej matka ju vždy nájde a privedie naspäť do pekla, ktoré s ňou musí zažívať a tak Gypsy príde s plánom, ako sa z tohto toxického vzťahu definitívne vymaniť ...

Dúfame, že si medzi našimi tipmi nájdete aspoň jeden, ktorý vám spríjemní dlhé dni doma. Aj keď väčšina z nich je pôvodne z platených platforiem dajú sa už nájsť aj online zadarmo na internete a preto želáme príjemné pozeranie :)

1 komentár